1952-ben Budapesten születtem, nős vagyok, két gyermekem van. Édesapám, Dr. Bokor Sándor 1949. évben végzett az Építészmérnöki Karon, a nyolcvanas években az Építészettörténeti Tanszéken műszaki doktorátust szerzett. Fiam, Bokor Dániel III. éves építészmérnök-hallgató.

1970-ben érettségiztem a BERZSENYI DÁNIEL GIMNÁZIUM olasz tagozatán jeles eredménnyel. A gimnáziumban Berzsenyi-díjjal tüntettek ki.

1971-ben kezdtem meg tanulmányaimat a BUDAPESTI MŰSZAKI EGYETEM ÉPÍTÉSZMÉRNÖKI KARÁN. Egyetemi éveim alatt demonstrátorként dolgoztam a Kivitelezési Tanszéken. A Kar és a XXII. ker. Tanács által közösen kiírt könyvtár-tervpályázaton tervemmel II. helyezést értem el. Az utolsó féléveket jeles eredménnyel végeztem, 1976-ban abszolváltam, majd 1977-ben szereztem meg a diplomát. Diplomatervemet a Kar és a Magyar Építőművészek Szövetsége a diplomaterv-pályázaton diplomadíjban részesítette.

1976-ban helyezkedtem el a 21. SZ. ÁLLAMI ÉPÍTŐIPARI VÁLLALATNÁL, ahol kezdetben munkahelyi mérnökként, majd technológusként dolgoztam. 1981-ben üzemvezetőhelyettesi, röviddel később pedig üzemvezetői kinevezést kaptam a vállalat szakipari főüzemén belül, így lehetőségem volt a főváros kiemelt beruházásainak megvalósításában (SOTE-torony, BKV Szociális Központ, XVIII. ker. Tanács, ferihegyi MALÉV-hangár, OTKI-műtőblokk stb.) részt venni. 1983-ban - tekintettel arra, hogy az akkori gazdasági tendenciáknak megfelelően kiemelt hangsúlyt kapott a vállalatnál is az építési export - az újonnan felállított export irodán export-létesítményi főmérnöki kinevezést kaptam. Ezen munkakörömben feladatom volt irányítani a vállalat algériai munkahelyeit, majd megindítani a szófiaiai és pozsonyi munkákat. Emellett igen sok ajánlat kidolgozását és értékelését végeztem. Időközben tevékenységi köröm - az irodáéval együtt - fővállalkozások (V. ker. Aranykéz utcai lakóépület és parkolóház stb.) lebonyolításával bővült. A 21. sz. ÁÉV tevékenységemért 1980-ban "Kiváló Ifjú Szakember", 1979-ben és 1983-ban "Kiváló újító" kitüntetésben részesített.

1977-ben felvettek a Magántervezői Névjegyzékbe, azóta számos épülettervem valósult meg. Azzal a sorházzal, amelyben magam 1985-2005 között laktam, az "Év lakóháza - 1986." pályázaton díjat nyertem. 1987-ben tevékenységem alapján a vezető tervezői minősítést is megkaptam.

1977 óta tagja vagyok az Építéstudományi Egyesületnek. Számos hazai és nemzetközi konferencián (EUROPREFAB stb.) vettem részt. 1983. évben előadást tartottam az ÉTE keretében az újfajta vállalkozási formákról, valamint azok megjelenéséről a lakásépítés területén. Az 1985. évi Építőipari Ifjúsági Konferencián szintén előadást tartottam a lakásépítéssel kapcsolatosan.

1980 óta tagja vagyok a Magyar Építőművészek Szövetségének, illetve új nevén: Magyar Építészek Szövetségének.

1981-ben a svédországi VARHELY ARKITEKTKONTOR AB. tervezőiroda meghívása alapján egy negyedéves tanulmányút keretében tervezőként Stockholmban dolgoztam, ahol részt vállalva az iroda munkájában, a svéd főváros Södermalm városnegyedének tervezésében működtem közre. Így lehetőségem nyílt közelről megismerni a skandináv építészetet.

1985-ben felvételt nyertem az Építésügyi és Városfejlesztési Minisztérium építésügyi szakértői névjegyzékébe, a szakértői bejegyzésemet időközben az Ipari és Kereskedelmi Minisztérium - mint jogutód - meghosszabbította. Szakértőként különböző bíróságok rendszeresen kirendelnek, valamint cégek és magánszemélyek magánszakértői tevékenységre kérnek fel.

1986-ban - az építési export visszaszorulásakor - munkahelyet váltottam és a FŐVÁROSI MŰVELŐDÉSÜGYI INTÉZMÉNYEK MŰSZAKI ÉS GAZDASÁGI IGAZGATÓSÁGÁN helyezkedtem el építész főelőadóként. Munkaköri tevékenységem keretében feladatom volt a Fővárosi Tanácshoz tartozó művelődésügyi intézményeknél végzett egyes beruházások és felújítások irányítása és műszaki ellenőrzése (pl. a bicskei Batthyany-kastély és a bakonyoszlopi Zichy-kastély műemléki rekonstrukciója, budapesti Fazekas Gimnázium, Siketek Iskolája, Mozgásjavító Intézet, VIII. ker. Mosonyi utcai iskola részleges felújítása, Béke Nevelőotthon új pavilonépülete, Cseppkő utcai Gyermekotthon új garzonháza, Bartók Emlékház bővítése stb.). Munkámért oklevélben dicséretet kaptam Demszky Gábor főpolgármestertől.

1990 óta a VILLA INTERNATIONAL vezetője, 2001 óta vezérigazgatója vagyok. Tervezőirodámat - gazdasági munkaközösségként - 1982-ben alapítottam öcsémmel, Bokor András gépészmérnökkel. Munkaközösségünket, a VILLA GMK-t 1990. év végén - brit tőkét bevonva - magyar és angol tulajdonú korlátolt felelősségű társasággá alakítottuk át. Így, ötvözve a magyar szakértelmet és a hagyományos szigetországbeli alaposságot és megbízhatóságot, cégünk szakmai hitelét kívántuk mélyíteni. Egyúttal addigi tevékenységünk elismerésének tekintettük azt, hogy angol partnereink irodánkba helyezték bizalmukat. Cégem - további fejlődéseként – 2001. január 2-án részvénytársasággá alakult. Irodám fő tevékenysége a tervezés, szakértés, műszaki ellenőrzés, különböző középületek (irodák, szállodák, üzletek, iskolák stb.), valamint lakó- és ipari épületek tervei születtek irodánkban. Számos tervpályázaton vettem részt munkatársaimmal, több pályázaton tervünk I.helyezést nyert, amelynek alapján a további tervezést megkaptuk, ugyanakkor más alkalmakkor jó helyezéseket kaptunk. Tevékenységünkért a Vállalkozók Országos Szövetsége elismerését oklevélben fejezte ki.

Irodám folyamatosan jelen van a hazai szaksajtóban (pl.: ÚJ MAGYAR ÉPÍTŐMŰVÉSZET, LAKÁSKULTÚRA, HÁZ ÉS OTTHON, ÁLOMHÁZ, MŰSZAKI TERVEZÉS, A MI OTTHONUNK, FÜRDŐSZOBATIPPEK, KONYYHATIPPEK). Cégemet az EUROCERT auditálta és rendelkezik az MSZ-EN-ISO minősítéssel.

Cégem szponzorálja a DIANA SE közelmúltban magyar bajnokságot nyert kosárlabda-csapatát. Cégünk támogatja a Budapesti Műszaki Egyetem Építészmérnöki Karának diplomadíját, a Hauszmann Alajos-díjat, amelynek keretében évek óta a diplomaosztáskor az egyik legjobb tervet különdíjban részesítjük. Az IAESTE - mérnökhallgatók nemzetközi szervezete - keretében külföldi (eddig: brazil, görög, holland, német, szerb, horvát, lengyel) és magyar építészhallgatókat szoktunk szakmai gyakorlat céljából irodánkban fogadni.

1994-ben felvételt nyertem az Építéstudományi Egyesület, valamint - igazságügyi szakértőként - az Igazságügyi Minisztérium műszaki szakértői névjegyzékébe is.

1996-ban tagja lettem az Igazságügyi Szakértői Kamarának, valamint a Magyar Építészek Kamarájának.

2000-ben felvételt nyertem a Magyar Építész Kamara műszaki szakértői névjegyzékébe is.

2002-ben posztgraduális képzés keretében a Debreceni Egyetemen építési műszaki ellenőri bizonyítványt kaptam.

Angol és olasz nyelvből középfokú államvizsgám van, ezenkívül franciául, oroszul és keveset svédül tanultam. Olasz nyelvtudásomat középiskolai tagozaton, majd a Perugiai Egyetemen szereztem. Alkalmam volt bejárni Európa számos országát, néhány észak-, közép- és délamerikai, afrikai és távol-keleti országot is, ahol lehetőségem nyílt az ottani építészet történelmi és modern emlékeinek megismerésére, nyelvtudásom hasznosítására, valamint szakmai kapcsolatok kialakítására.